Search

Dzień Bezpiecznego Internetu – braliśmy udział!

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadł 6 lutego i był pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. (źródło http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html ). DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu – braliśmy udział!

Małżeństwo oczami dzieci

Uczniowie klas 1-3 naszej szkoły zostali zaproszeni w styczniu do miejskiego konkursu plastycznego. "Małżeństwo w oczach dziecka" zorganizowanego w ramach CHODZIESKICH OBCHODÓW TYGODNIA MAŁŻEŃSTW. W minioną środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej uczniowie Ci mogli uczestniczyć dodatkowo w warsztatach plastycznych, po których odbyło się podsumowanie konkursu. Wszyscy otrzymali dyplomy i słodki upominek, natomiast II miejsce wśród chodzieskich szkół zajęła praca wykonana przez Amelkę Jaroszyk z klasy 3b! Brawo - serdecznie gratulujemy.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska

Czytaj więcej: Małżeństwo oczami dzieci

BEZPIECZNE FERIE

Bardzo cieszymy się, że ferie tuż. Będzie więcej czasu na wypoczynek i zabawę. Mając na uwadze udane ferie, myślimy o bezpieczeństwie. W naszej szkole 7 i 8 lutego odbyły się spotkania prewencyjne z pracownikami policji, p. Karoliną Dymek, Elżbietą Żulewską i pracownikiem straży pożarnej, p. Kamilem Gapińskim. Uczniowie poznali zasady bezpiecznych zachowań w czasie zabaw na świeżym powietrzu oraz poruszania się w ruchu drogowym. Przypomniano o odpowiedzialnym zachowaniu się w domu.  Zwrócono także uwagę na temat bezpiecznego, świadomego i odpowiedzialnego korzystania z komputera. Innym, ważnym tematem poruszanym w prelekcji, było zagrożenie czadem. Dzieci, aktywnie włączyły się do  rozmowy z prowadzącymi, chętnie dzieląc  się zdobytą wcześniej wiedzą. Na zakończenie, prowadzący wraz z uczniami przypomnieli ważne numery telefonów.

NIEWAŻNE, GDZIE SPĘDZASZ FERIE, SĄ ZASADY, O KTÓRYCH ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ:

  • Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.
  • Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja.
  • Nie rozmawiaj z obcymi osobami i nie ufaj im.
  • Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.
  • Nikomu nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu.
  • Jeśli ktoś próbuje Cię skrzywdzić, wołaj głośno o pomoc.
  • Jeśli ktoś krzywdzi Twojego kolegę, reaguj natychmiast i zawołaj osobę dorosłą.

Odpoczywajcie radośnie i bezpiecznie! Cudownych ferii!!!

 

 

Barbara Pilarska

Czytaj więcej: BEZPIECZNE FERIE

WYNIKI KONKURSU „INSTRUMENTALNE SHOW”

Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów klas I-VII i realizowany był w ramach całorocznego projektu „Muzyczne fantazje”. Uczniowie przeszli najśmielsze oczekiwania organizatora konkursu, dostarczone prace okazały się wspaniałymi dziełami sztuki. Kolejny raz uczniowie oraz ich bliscy dowiedli, że potrafią stworzyć niesamowite, piękne, kreatywne przedmioty z różnych materiałów- w tym wypadku były to instrumenty muzyczne, że wyobraźnia nie zna granic i można naprawdę wiele zrobić, potrzeba tylko zachęty i inspiracji.

Jury w składzie: Małgorzata Najder, Lucyna Dominikowska, Beata Jagodzińska i Małgorzata Jaroszyk wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce Oliwier Żak kl.3d

I miejsce Martyna Przysiecka kl.1b

II miejsce Jakub Zatt kl.1b

II miejsce Agata Wojtkowska kl.1b

II miejsce Aleksandra Dyguła kl.1b

III miejsce Jagoda Szczygieł kl.3d

III miejsce Eryk Kałużny kl.3e

III miejsce Marysia Pietras kl.4d

Wyróżnienia:

Kacper Kuzara kl.1a, Natalia Popiołek kl.3f, Marta Kowalska kl.3f, Kamil Kuzara kl.6a

Serdecznie wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie i gratuluję niesamowitych pomysłów. Zapraszam do oglądania tych „perełek sztuki” na zorganizowanej szkolnej wystawie.

 

Małgorzata Jaroszyk

Czytaj więcej: WYNIKI KONKURSU „INSTRUMENTALNE SHOW”

Bądźmy aktywni i radośni

W minionym tygodniu klasy I-III aktywnie uczestniczyły w akcji dla uczniów tych klas przeznaczonej. To propozycja możliwości spędzania wolnego czasu – tym razem „na niepogodę”, bo przecież pochmurnych, deszczowych dni w naszym klimacie jest bardzo dużo i nie zawsze w ferie trafia się śnieżna i mroźna pogoda, w sam raz do zabaw zimowych. A przed nami ferie, więc, warto zaopatrzyć się w pakiet zabaw, w które można bawić się także w świetlicach, mieszkaniach… razem z rodzicami, rodzeństwem, przyjaciółmi. Panie uczące w klasach młodszych podjęły wyzwanie pokazania takich zabaw i wspólnie z uczniami przetestowały kilka zabaw, przy których wszyscy dobrze się bawili. Wcześniej dzieci ze świetlicy w ramach w/w Akcji bawiły się na śniegu i rysowały własne propozycje zabaw. Każda wolna chwila, przy odrobinie pomysłów i nie zapominając o zdrowym rozsądku może być okazją do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Renata Białkowska

Czytaj więcej: Bądźmy aktywni i radośni

Szkolenie o ochronie danych osobowych w SP3 w Chodzieży

25 maja 2018 r. wszystkie instytucje, w tym szkoły, będą musiały wprowadzić zmiany związane z obowiązywaniem nowego unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych - RODO. 31 stycznia 2018 r. odbyło się szkolenie wszystkich pracowników naszej szkoły, którego celem było przedstawienie wiedzy o nowych zasadach przetwarzania danych osobowych. W czasie szkolenia uczestnicy zapoznali się z podstawową problematyką przetwarzania danych osobowych w szkole, związanych z prowadzeniem dokumentacji szkolnej, działalnością promocyjną, konkursami, turniejami, prowadzeniem serwisów internetowych i rekrutacją. Poznali pojęcia związane z ochroną danych osobowych, obowiązki wiążące się z przetwarzaniem danych osobowych, dowiedzieli się jakie informacje można zbierać i w jakim celu oraz jak dbać o bezpieczeństwo zgromadzonych informacji. Szkolenie poprowadził Pan Paweł Czapski.

M. Balicka

WYNIKI KONKURSU MUZYCZNEGO „ŚWIAT W MUZYCE”

30 stycznia 2018 r. odbył się finał III edycji konkursu muzycznego „Świat w muzyce”, który miał na celu zaprezentowanie uzdolnień wokalnych uczniów, ich muzykalności i wrażliwości muzycznej, zachęcał także do wspólnych występów na scenie rodziców z dziećmi. Tym razem mieliśmy okazję posłuchać dwóch występów, gdzie przy pięknym śpiewie towarzyszył akompaniament grany na gitarze przez brata jednego z wykonawców, a w drugim przypadku przez mamę. Uczniowie mogli przedstawić dowolny, wybrany przez siebie utwór. Eliminacje przeprowadzone zostały w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III – do rywalizacji przystąpiło 14 uczestników oraz IV-VII – na scenie zaprezentowało się 40 uczestników. Uczniowie pokazali wysoką klasę, repertuar był różny, a cieszy fakt, że młode pokolenie kocha muzykę, potrafi się nią bawić, słychać to było w ich śpiewie oraz podczas kibicowania, kiedy widownia poruszona utworem i artystami wyrażała swą radość wspólnie kołysząc się i dodając efekty specjalne –światła lamp telefonów. Każdy tego wieczoru wygrał, był Mistrzem Mikrofonu, bo zaprezentował siebie i pokazał emocje, a nie tylko umiejętności artystyczne.  Poziom uczestników imponował i był bardzo wysoki.

Jury w składzie: Małgorzata Najder, Marlena Malendowska, Małgorzata Jaroszyk, Marek Piątkowski i Jan Margowski miało bardzo trudne zadanie.

Wyłoniono następujących zwycięzców:

Kategoria klasy I-III

I miejsce Wanessa Bogacka kl.1c

II miejsce Zuzanna Winkiel kl.3b i Marta Kowalska kl.3f

III miejsce Michalina Winiecka kl.2a

Wyróżnienia:

Maja Krzyżaniak kl.1b, Amelia Jaroszyk kl.3b

 

Kategoria klasy IV-VII

I miejsce Nadia Kujawska kl.6b i Agata Łuczak kl.7a

II miejsce Olga Nowak kl.4a i Mikołaj Kamiński kl.5d

III miejsce Bartłomiej Jaśkowiak kl.6b i Filip Jurgiel kl.5c

Wyróżnienia:

Amelia Hekert kl.5a, Julia Zużewicz i Martyna Kowalczyk kl.5a, Piotr Karamucki i Dawid Rusek kl.5c, Maria Sarnowska kl.5d, Mikołaj Wasik kl.6b, Karolina Marciniak i Pola Borucka kl.7c.

 

Czytaj więcej: WYNIKI KONKURSU MUZYCZNEGO „ŚWIAT W MUZYCE”

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci” to hasło tegorocznego „Dnia Bezpiecznego Internetu”, który obchodzimy 6 lutego 2018 r.

Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in cyberprzemoc, hejt, seksting, ksenofobia. Podkreślić należy fakt, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. W naszej szkole już w styczniu we wszystkich klasach mówiliśmy o bezpiecznym korzystaniu z komputera, o przestrzeganiu ogólnie przyjętych zasad związanych z bezpieczeństwem w sieci. W klasach czwartych pedagog przeprowadził lekcje o cyberprzemocy, a szóstoklasiści uświadomili sobie jakie niebezpieczeństwa związane są z nadużywaniem komputera. Pamiętajmy, Internet to medium stwarzające nieograniczone możliwości z zakresu komunikacji. Jest ważnym narzędziem pracy, nauki i zabawy. Miejmy również świadomość niebezpieczeństw, które z sobą niesie. Korzystajmy mądrze i z rozsądkiem.

Barbara Pilarska

Wyniki międzyszkolnego konkursu „List do Świętego Mikołaja.

Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VI. Zadaniem uczestników było napisanie  listu  do  Świętego  Mikołaja  w  języku  angielskim . W liście znajdowały się  informacje o sobie, o swojej rodzinie, oraz co dzieci chcą dostać na święta od Mikołaja i dlaczego.

Prace uczniów zostały wysłane do Szkoły Podstawowej nr 11 w Szczecinie a jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce w kategorii 5 klas- Julia Majewska

II miejsce w kategorii 4 klas- Roksana Łyko

Wszystkim uczniom dziękuję za udział i życzę sukcesów w kolejnych konkursach.

 

Katarzyna Kozakiewicz

Pamiętamy, byliśmy.

W poniedziałek, 22 stycznia delegacja uczniów oraz poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości złożenia kwiatów pod pomnikiem Pamięci Poległym i Pomordowanym za Polskę i Wolność. Uroczystość odbywała się z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Chodzieży spod okupacji hitlerowskiej oraz 98. rocznicy powrotu naszego miasta do Polski po zaborach. Lekcja historii, w tym przypadku historii małej ojczyzny, jest ważnym elementem wychowania.

J. Rewolińska