Search

Świąteczny piątek w 1b.

Piątek był świątecznym dniem w naszej klasie. Zbiegły się trzy okoliczności - Święto Niepodległości, św. Marcina i dzień jeża. Zajęcia rozpoczęły się prezentacją nt. symboli narodowych, paru słów o zaborach, niepodległości, o postaci marszałka Józefa Piłsudskiego. Na śniadanie dzieci z apetytem zjadły po marcińskim rogalu i posłuchały o tym kim byłśw. Marcin. I w końcu obchody dnia jeża. Święto mało znane, chociaż hodowanie pigmejskich jeży afrykańskich w domach jest coraz bardziej popularne. Takiego jeżyka przyniosłam dzieciom do klasy - to był nasz honorowy gość , który sprawił wiele radości. Dlaczego świętowaliśmy właśnie ten dzień? Dlatego, że jeże bez odpowiedniej ochrony wkrótce wyginą, a wtedy pozostaną w pamięci jedynie jako ilustracje z książek dla dzieci, z nieodzownym jabłkiem na kolczastym grzbiecie. Uważam, że warto było poświecić temu tematowi trochę czasu, aby więcej dowiedzieć się o tych ssakach. Obejrzeliśmy prezentacje, poopowiadaliśmy sobie o życiu jeży i wykonaliśmy prace plastyczną pt. ,, Ziemniaczane jeżyki". To był dzień pełen wrażeń.

Justyna Wiśniewska