Search

Moc śniadania.

8 listopada przypada Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. To właśnie z tego powodu kolejny już raz właśnie 8 listopada uczestniczymy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Śniadanie Daje Moc”. Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Aby przekonać uczniów o wartości tego, ale i innych posiłków spożywanych przez nich każdego dnia - na zajęcia do klasy 3b zaproszony został gość specjalny – Pani Magdalena Walkowiak reprezentująca Centrum Żywienia Człowieka „Równowaga” w Wągrowcu. Do udziału w spotkaniu zachęceni zostali również rodzice uczniów, którzy obecnie czuwają nad troską i dbałością o to, co dzieci jedzą - odpowiadając za jakość i ilość przygotowywanych posiłków. Jak mówiła podczas spotkania Pani Magda – powinno być ich 5 i każdy jest konieczny, bo wartościowy dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W wygłoszonej pogadance, podczas której uaktywniała uczniów i rodziców do dyskusji – przekazywała wiele cennych wskazówek służących poprawie zdrowia i kondycji osób nie tylko w wieku szkolnym. Grupowano przyniesione przez dzieci ulubione jedzenie, po czym każdy wykonał pod okiem fachowca – wzorcową kanapkę. Myślę, że spotkanie służące przekazaniu najmłodszym cennych informacji w obecności rodziców oraz samodzielne przygotowanie posiłku utrwali u wszystkich stosowanie zasad właściwego odżywiania, a co ważniejsze świadomie przygotowanego. Bardzo dziękuję Pani Walkowiak za poświęcony czas i udział w naszych zajęciach w przemiłej atmosferze, a Rodzicom za liczne przybycie i rozważne podejście do tematu związanego ze zrównoważoną dietą dzieci.

Małgorzata Jeśko-Doręgowska