Search

Prace uczniów w konkursie "Moja piosenka"

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 25 września obchodzony był V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasi uczniowie wykonali plakaty propagujące ten dzień.

 

Czytaj więcej: V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Wyróżnione prace

Prace uczniów wyróżnione w konkursie na plakat reklamujący czytelnictwo, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną dla uczniów klas 5.

 

Czytaj więcej: Wyróżnione prace

Prace uczniów w ramach projektu "Matematyka wokół nas"

Czytaj więcej: Prace uczniów w ramach projektu "Matematyka wokół nas"

„BAŚNIE NIESIEMY W DARZE”

Zarówno dorośli jak i dzieci tak naprawdę nigdy nie wyrastają ze świata baśni. Baśnie są powrotem do dzieciństwa i przeniesieniem się w świat fantazji i marzeń. Zainspirowani magią świąt i niezwykłą atmosferą uczniowie klas IV przystąpili do III edycji konkursu literackiego „Dzieci dzieciom pod choinkę”. Zadaniem konkursowym było napisanie baśni o tematyce świątecznej, którą to baśń uczniowie chcieliby podarować wszystkim czytelnikom naszej strony internetowej wraz z życzeniami Pięknych i radosnych Świat. Oto trzy nagrodzone baśnie, autorom których serdecznie gratulujemy.

I miejsce

 

                           "O małym chomiczku, który zrozumiał, że święta to magiczny czas    
                                                             i o jego najlepszej  przyjaciółce"


  Rozdział I: Przykra historia
            Pewnego dnia urodziła się dziewczynka, która była bardzo mała, gdy utraciła rodziców. Miała wtedy dwa latka. Jechała z rodzicami do szpitala, ponieważ Jej mama bardzo źle się czuła… i wtedy zdarzył się ten straszny wypadek.
      Zza zakrętu wyjechała ciężarówka, a tata dziewczynki nie zdążył wyhamować… cudem malutka przeżyła.
     Ciocia dziewczynki nie cierpiała dzieci. Oddała ją więc do Domu Dziecka.
    Opowiedziała Paniom Opiekunkom całą historię. Tak Jej się spieszyło, że nawet nie podała imienia i nazwiska dziewczynki.
    Bogata starsza Pani, która wspierała finansowo Dom Dziecka, dała pomysł, by nazwać dziewczynkę Blanka, co oznacza biała, jasna. Dziewczynka była bowiem blada jak śnieg, ale miała dobre serce.

Czytaj więcej: „BAŚNIE NIESIEMY W DARZE”