Ogłoszenie

22 listopada 2013 r.( piątek) o godzinie 17.00 odbędą się warsztaty Rady Rodziców dla dzieci i rodziców, podczas których będziemy robić kartki i dekoracje świąteczne.

Na zajęcia należy przynieść:

1. do wykonania kartek:

- blok techniczny kolorowy i biały,

- klej Magik,

- dziurkacze z elementami świątecznymi( gwiazdki, dzwonki itp.),

- gotowe drobne elementy( gwiazdki, koraliki itp.) do ozdobienia kartek,

- wstążeczki różnej szerokości,

2. do ozdób świątecznych, oprócz wyżej wymienionych artykułów:

- farby plakatowe, akrylowe,

- laski kleju na ciepło.

KOLORYSTYKA BOŻONARODZENIOWA

Zapraszamy.

Warsztaty dla uczniów i ich rodziców - 25 października 2013 r.

25 października 2013r. w piątek o godzinie 17.00 odbędą się warsztaty Rady Rodziców dla dzieci klas II i III oraz ich rodziców, na których będziemy lepić aniołki z masy solnej.

Na zajęcia należy przynieść:

- foremki do ciastek,

- plastikowy nożyk,

- butelkę lub wałek do ciasta,

- wykałaczkę lub patyczek do szaszłyków,

- koronki, kawałki firan,

- wstążkę,

- koraliki.

Strona internetowa Rady Rodziców

Bieżące informacje na temat działań podejmowanych przez Radę Rodziców SP3 prosimy śledzić na stronie internetowej:

Warsztaty dla uczniów i rodziców

W piątek 26 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży odbyły się  warsztaty dla uczniów i ich rodziców zorganizowane przez Radę Rodziców. Dzieci wspólnie z rodzicami zdobiły lampiony ze słoiczków techniką decoupage. Wspólna praca, ciekawa technika dała wszystkim dużo satysfakcji, a wspólnie spędzony czas rodziców z dziećmi był chwilą oddechu od codziennych obowiązków.  Rada Rodziców ma nadzieję, że warsztaty  zaowocują pobudzeniem kreatywności dzieci a rodzice wykorzystując swoje umiejętności, mogą wspaniale włączyć się w życie szkoły.

Pomysł warsztatów pojawił się już w kwietniu kiedy Rada Rodziców w Szkole Podstawowej nr 3 przystąpiła do konkursu „Mam 6 lat”, ogłoszonego przez MEN,  pierwsze takie spotkanie odbyło się w maju i dzięki takim formom aktywności Szkoła Podstawowa Nr 3 otrzymała tytuł „Szkoły przyjaznej dla sześciolatka”.

Kolejne warsztaty Rada Rodziców zorganizuje 16 listopada.

Magdalena Kaczmarek

Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Chodzieży.

Udział w konkursie MEN "Mam 6 lat"

W piątkowe popołudnie 18 maja w Szkole Podstawowej nr 3 w Chodzieży miały miejsce warsztaty dla uczniów i ich rodziców, będące zwiastunem cyklu spotkań planowanych w nowym roku szkolnym. Organizatorem zajęć, w których uczestniczyło blisko 50 osób, była Rada Rodziców.
Dzieci wspólnie z rodzicami zdobiły kartoniki techniką decoupage. Wspólna praca, ciekawa technika dała wszystkim dużo satysfakcji. Piękne, własnoręcznie ozdobione pudełka na pewno przydadzą się jako opakowanie prezentu lub do gromadzenia dziecięcych skarbów. Celem tych zajęć jest większa integracja społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że zaowocują one pobudzeniem kreatywności dzieci ciekawymi formami spędzania wolnego czasu. Rodzice, wykorzystując swoje umiejętności, mogą wspaniale włączyć się w życie szkoły.

Inspiracją do zorganizowania warsztatów był konkurs "Mam 6 lat", ogłoszony przez MEN, do którego w kwietniu przystąpiła Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 3. Celem konkursu jest
upowszechnianie najciekawszych form aktywności rad rodziców umożliwiających przyjazną adaptację dzieci 6-letnich do edukacji szkolnej. 28 maja przedstawiciele rodziców, nauczycieli i najmłodszych uczniów będą uczestniczyli w uroczystej Gali konkursu w Poznaniu, gdzie zostaną ogłoszone
wyniki i wręczone nagrody finalistom etapu wojewódzkiego.

Jeszcze w kwietniu Rada Rodziców zaprosiła wolontariuszki z Fundacji Centrala Młodych. Młode dziewczęta w bardzo ciekawy sposób poprowadziły zabawy dla dzieci w "Radosnej szkole" (którą szkoła otrzymała jako miejsce zabaw z przeznaczeniem właśnie dla najmłodszych uczniów). Zajęcia również będą kontynuowane w następnym roku szkolnym. Zdjęcia można zobaczyć na stronie Rady Rodziców na www.facebook.com.

Wszystkim zależy, aby szkoła była przyjazna uczniom.