Search

Bliskie spotkania z ptakami w naszej szkole.

Z wielką radością informujemy, iż od niedawna pojawiła się możliwość obserwacji ptaków poprzez kamerą internetową zainstalowaną w budce lęgowej w pobliżu nasze szkoły. Na drzewie od strony wschodniej budynku (duże boisko) jesienią zawieszono budkę lęgową, w której pod koniec marca znalazła swoje miejsce lęgowe sikorka bogatka. Ptak najpierw zbadał dokładnie wnętrze, aby później rozpocząć żmudne budowanie gniazda. Pomógł jej prawdopodobnie  samiec, gdyż w pewnym momencie w środku znalazły się dwa osobniki. Cały proces zachowanie i kolejne etapy pracy ptaka możemy śledzić na bieżąco dzięki  umieszczonej wewnątrz budki kamery, której obraz jest widoczny na ekranie monitora komputera w sali 43 oraz na stronie internetowej szkoły. Aby to zrobić wykonajcie kolejne kroki według następującej instrukcji.

  1. Otwórz zakładkę "podgląd z kamery" w przeglądarce Internet Explorer.
  2. Po uruchomieniu może wyskoczyć komunikat "Pozwól uruchomić wtyczkę, klikamy "Zezwól".
  3.  Uwaga! inne przeglądarki internetowe nie działają z naszym rejestratorem. Tylko Internet Explorer. Istnieje możliwość podglądu obrazu na swoich smartfonach. W tym celu należy pobrać i zainstalować aplikację gDMSS lite.

  4. W miejscu "" wpisujemy ptaki a w miejscu "Hasło:" wpisujemy 123456 i klikamy Login.
  5. Po uruchomieniu witryny klikamy w  "sikorki" i powinien pojawić się nam aktualny obraz z budki.

Zachęcamy do wnikliwej  obserwacji , oglądajcie i poznawajcie ten piękny „cud natury”, a  później wymieniajcie się spostrzeżeniami między sobą, z rodzicami i z  nauczycielami.
Sporządźcie dzienniczek wylęgu z dokładnymi datami. Będzie to ciekawe doświadczenie i nowa wiedza, którą macie  możliwość zdobyć. „TRÓJKA” jest przecież przyjazna ptakom.

Czytaj więcej: Budka lęgowa

Kolejne pokolenie sikorek wykluje się pod koniec maja. Ile ich będzie? Policzcie sami. Jak się logować? Procedura jest opisana w zakładce "Budka lęgowa". Zapraszam do obserwacji na żywo.

 

Czytaj więcej: Budka lęgowa - rok drugi