Search

Na znak SOLIDARNOŚCI z #17 milionami!

Już po raz trzeci Fundacja Pomocy Dzieciom “Kolorowy Świat” promuje Ogólnopolską Kampanię Społeczną #17 milionów organizowaną corocznie w październiku z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Ponad 17 milionów osób na całym świecie dotkniętych jest mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD). Fundacja „Kolorowy Świat” od kilkunastu lat specjalizująca się w rehabilitacji dzieci z MPD, a organizując kampanię #17 milionów pragnie uwrażliwić społeczeństwo oraz zwrócić uwagę na codzienne problemy osób cierpiących na MPD.

“Zrozumienie, serdeczność, a także wsparcie na drodze do samodzielności są tym, czego pragnie każdy człowiek, osoby z MPD również tego potrzebują” - mówi Magdalena Kornelska, Koordynator Kampanii z Fundacji „Kolorowy Świat”.

 

Kampania #17milionów rozpoczęła się 1 października i potrwa cały miesiąc. W ramach jej obchodów 6 października na zielono zabłysło kilkadziesiąt budynków w całej Polsce oraz profile w mediach społecznościowych. Kolor zielony jest bowiem symbolem nadziei i solidarności z osobami dotkniętymi MPD.

Jak co roku w kampanię obowiązkowo włączyli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, którzy pod opieką pani Małgorzaty Jeśko-Doręgowskiej zapraszają do udziału w obchodach kolejne placówki i instytucje, aby uwrażliwić społeczność lokalną na potrzeby innych, a tym samym pokazać postawę solidarności z dziećmi dotkniętymi MPD. W tym roku tą wyjątkową akcje uczniowie zorganizowali w Społecznej Szkole Specjalnej, gdzie wspólnie z jej uczniami, dyrektorem szkoły – panem Rafałem Pytlakiem oraz nauczycielami wykonano transparenty z logo kampanii. Słodkie cukiereczki, obok zielonych balonów i świateł – symbolizować miały, to, co wszyscy lubią, otwartość, uśmiech i jednakowe potrzeby. Wykonano wspólne zdjęcie, a uczniowie zamanifestowali swoją postawę – maszerując wraz z transparentami ulicami Chodzieży. 17 milionów to prawie tyle, co połowa ludności Polski. Ludzie z MPD mają problemy ze wzrokiem lub słuchem, poruszają się z trudem. Często potrzebują pomocy drugiej osoby, by radzić sobie z codziennymi czynnościami, ale czują tak samo jak my. Kampania #17milionów ma przypominać o tym, że ludzie z MPD są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Mimo niepełnosprawności pragną żyć normalnie. Nie zawsze się im to udaje. Przyłączcie się więc do #17milionów i wspierajcie ich potrzeby! My już to zrobiliśmy!Nie przechodź obojętnie obok #17milionów!

Małgorzata Jeśko-Doręgowska-(opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu)