Search

Ognisko dla Kółka Krajoznawczo-Turystycznego.

Pani Marlena Malendowska w ramach zajęć z Kółkiem Krajoznawczo-Turystycznym, zorganizowała pieszą wycieczkę do ostoi „Pod Dębusiem” nad Jez. Karczewnik. Na wyprawę tą w ramach integracji uczniów klas siódmych zostali zaproszeni również uczniowie uczęszczający na Kółko Przyrodnicze wraz z opiekunem, Panią Małgorzatą Balicką. W poniedziałek tj. 2 października, zaraz po zajęciach lekcyjnych o 15.30 prawie 30-osobowa grupa udała się na kilkukilometrowy spacer podziwiając piękne tereny malowniczo położonej Chodzieży. Po godzinnej wędrówce wszyscy chętnie smażyli sobie kiełbaski przy wcześniej przygotowanym przez pana leśniczego z Nadleśnictwa Karczewnik ogniskiem. Młodzież szybko zregenerowała siły i od razu przystąpili do zabaw na świeżym powietrzu i gry w piłkę. Na ognisko zaproszeni byli również rodzice, ale ich praca zawodowa nie pozwoliła im uczestniczyć i towarzyszyć swoim pociechom. Wszyscy wracali do domu zadowoleni i z uśmiechem na twarzy. Taki kilkugodzinny wypad do lasu był dla wszystkich odskocznią od spędzania czasu przy komputerze, a także sprzyjał integrowaniu się uczniów.

Marlena Malendowska