Search

PISALIŚMY LISTY DO TATY

W czerwcu 2017r. uczniowie naszej szkoły pisali List do Taty, biorąc udział w konkursie ogłoszonym przez senatora RP pana Mieczysława Augustyna. Brało w nim udział trzystu uczniów ze szkół dawnego okręgu pilskiego. Naszą szkołę reprezentowało osiemnastu uczniów. Finał konkursu odbył się w Aditorium Maximum pilskiej PWSZ. Jak powiedział pan M. Augustyn w słowie wstępnym do finału: „Bardzo trudno było wybrać listy do nagród i wyróżnień, bo przedstawiały dziecięce najbardziej skrywane uczucia.” Kiedy posłanka na Sejm RP pani Maria Janyska, burmistrzowie oraz wójtowie podczas finału czytali nagrodzone listy, sami nie kryli wzruszenia. Widownia również roniła łzy, bo nie można przejść obojętnie wobec słów dziecka, które dziękuje ojcu za miłość… czy za doświadczenia niejednokrotnie przewyższające wytrzymałość dorosłego.

Miło powiedzieć, że dwoje spośród naszych uczniów zostało zauważonych w trudnej i zanikającej sztuce epistolograficznej. Wyróżniona została Marta Żyła z klasy VIa, natomiast III miejsce zajął Jakub Gramowski z klasy Vb. Oprócz nagród za miejsca i wyróżnienia wszyscy uczestnicy po części finałowej konkursu uczestniczyli w projekcji filmu animowanego, który otrzymał nominację do Oskara - „Nazywam się Cukinia” .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za ciekawe listy, szczerość oraz odkrywanie własnej duszy. Podziękowania składamy również na ręce rodziców, którzy znaleźli czas, aby towarzyszyć dzieciom w niecodziennej uroczystości. Gratulujemy nagrodzonym.

Joanna Rewolińska, Mirosława Stube