Search

Wyniki konkursu "Świetlik"

14 marca 2017 roku – ten dzień w naszej szkole był małym "świętem" miłośników przyrody, którzy wystartowali w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "Świetlik". Jego organizatorem jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Nowatorska formuła konkursu polega na samodzielnym przeprowadzeniu doświadczeń wskazanych przez organizatora, bacznej obserwacji i wyciągnięciu wniosków, a następnie rozwiązaniu przesłanych do szkół testów. Pierwszy etap przygotowania do konkursu ma uświadomić dzieciom, że wszystko, co dzieje się w domu, w szkole, w środowisku da się wyjaśnić w sposób naukowy. Dlatego też każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Ponadto, doświadczenia przeprowadzane w warunkach domowych pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzenie czasu w gronie rodziny, uczą dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Formuła testu również nastawiona jest na pokazanie dzieciom, że oprócz wiedzy teoretycznej, niezwykle istotna jest umiejętność logicznego rozumowania i przeprowadzania wywodów, które są charakterystyczne dla świata nauki. W konkursie "Świetlik" naszą szkołę reprezentowało 28 uczniów z klas piątych i szóstych oraz jedna uczennica z klasy drugiej. Wszyscy uczestnicy przygotowywali się do konkursu w domu oraz na zajęciach dodatkowych z przyrody. W wyznaczonym dniu, odświętnie ubrani, z niecierpliwością wyczekiwali na komisyjne otwarcie koperty z testami. Z dużym zaangażowaniem i w pełni skoncentrowani przystąpili do ich rozwiązywania. Na wyniki czekaliśmy do maja. Z radością informujemy, że Zuzanna Swosińska z klasy VI b otrzymała wyróżnienie. GRATULUJEMY!

Małgorzata Balicka