Search

Wywiad z Panem Ryszardem Cichockim.

„… Jest mi bardzo miło przedstawić Wam wyjątkową osobę, która zwykle ukrywa się za literkami i stronami gazet. To ktoś bardzo skromny, a jednak wyróżniający się w tłumie – zawsze serdecznym uśmiechem i otwartością…”. Tymi słowami miałam dzisiaj okazję rozpocząć niezwykle miłe i sentymentalne spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Panem Ryszardem Cichockim, który niedawno i po 10 –u latach „pożegnał się” z pracą w redakcji „NASZEGO TYGODNIKA CHODZIESKIEGO”. Jak wyjaśniła na początku Pani Hanna Lohr – Dyrektor SP3 – spotkanie zorganizowano po to, aby podziękować Panu Cichockiemu za te bardzo owocne lata współpracy. Już w progach szkoły czekali na SPECJALNEGO GOŚCIA uczniowie, którzy podejmują w szkole społeczne inicjatywy, jako grupa pod nazwą „Wychowanie do wartości- kształtowanie postaw”. To oni z uśmiechem wprowadzili Pana Ryszarda do klasy, gdzie odbyło się wspaniałe spotkanie – pełne wspomnień, sentymentów, podziękowań. Uczniowie z kl.2b wraz ze starszym koleżeństwem byli dzisiaj w odwrotnych rolach – to oni zadawali pytania, przeprowadzając wywiad z REDAKTOREM, który odpowiadając na nie - podzielił się z nami swoim doświadczeniem, refleksją i planami – dając przy tym uczniom mądre, życiowe wskazówki dotyczące planów na przyszłość, pasji i wartości płynących z działań społecznych. Uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali wypowiedzi – zadając sporo interesujących pytań, co bardzo ucieszyło naszego Gościa.

 

Na zakończenie zadedykowaliśmy Panu Cichockiemu wiersz, napisany przez jedną z uczennic – Zofię Kuleszę, który pod jej nieobecność odczytała Patrycja. Wiersz dotyczył „Zwykłych, a jednak nieprzeciętnych” mieszkańców naszego miasta, z którymi spotykali się niedawno uczniowie realizując projekt „Młody Obywatel rozmawia”. Nasz dzisiejszy GOŚĆ z pewnością należy do grupy tych ZWYKŁYCH, a jednak NIEPRZECIĘTNYCH OSÓB. Pozostało już tylko podziękować za ten piękny czas, co uczyniła Pani Dyrektor, w towarzystwie uczennicy Anastazji oraz Pani Małgorzaty Jeśko- Doręgowskiej, która odczytała treść podziękowań – przekazanych Panu Ryszardowi Cichockiemu w pamiątkowej ramie. Mamy jednak nadzieję, że to nie jest całkowity koniec naszej współpracy i nie ostatnia wizyta w naszej szkole, co potwierdzili uczniowie gromkimi oklaskami przy których nikt nie potrafił ukryć wzruszenia. Jak odpowiedział Pan Ryszard na jedno z pytań dotyczących marzeń – że najważniejszym z nich jest zdrowie – tego spełnienia więc życzymy – oczekując już dzisiaj na kolejne emocje i spotkania. Spotkanie było też okazją do gratulacji i podziękowań grupie „Młodych Obywateli”, którzy pod opieką Pani Małgorzaty Jeśko-Doręgowskiej uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie społecznym „Młody Obywatel. Specjalne dyplomy – otrzymane z Centrum Edukacji Obywatelskiej wręczyła grupie Pani Dyrektor, Hanna Lohr – dziękując za dokonania i zachęcając do dalszych działań. Serdecznie gratuluję i dziękuję wszystkim za to wspaniałe spotkanie.

Młgorzata Jeśko-Doręgowska