Search

Dzień Dziecka SP 3 Chodzież

Dnia 2 czerwca odbył w Szkole Podstawowej nr 3 Dzień Dziecka dla klas 4-6. Motywem przewodnim imprezy były zbliżające się Mistrzostwa Europy w kategorii U-21. Piątkowe przedpołudnie rozpoczęło się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej. Każda z klas IV - VI wcieliła się w jedno z państw biorących udział w organizowanej w Polsce imprezie. Chcąc jak najwierniej oddać charakter prezentowanych Państw, uczniowie przygotowali ubiór w kolorze barw narodowych, flagi, transparenty, hymny, oraz ciekawostki z dziedziny kultury i obyczajów. O 9.30 wystartowały zawody sportowe: m.in. turniej piłki nożnej, zabawy logiczne (kółko-krzyżyk, memo) turniej badmintona, którymi emocjonowaliśmy się do godz. 12.10. Następnie wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcą rywalizacji sportowej, okazała się klasa Va. W nagrodę, w ręce kapitana klasy trafił Przechodni Puchar Dyrektor SP nr 3 w Chodzieży wręczony przez Panią Dyrektor Hannę Lohr. Uwieńczeniem dnia był pokazowy mecz piłki nożnej pomiędzy kadrą pedagogiczną, a uczniami zwycięskiej klasy, a także słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy wszystkim wspaniałych prezentacji, kreatywności i wzorowej, sportowej postawy.

Krzysztof Piterek