Search

Wyjątkowy Dzień Dziecka dla klas 1-3.

1 czerwca Katolicki Teatr Edukacji z Krakowa zaprosił dzieci naszej szkoły na niecodzienne warsztaty teatralne. Czworo aktorów przeprowadziło zajęcia dla uczniów klas 1-3. Dzieci zostały podzielone na grupy i rotacyjnie uczestniczyły w proponowanych spotkaniach. Na sali gimnastycznej odbywały się warsztaty żonglerskie i sprawdzian sztuczek teatralnych. Odbyły się gry i zabawy z naśladowaniem i sesja fotograficzna na tle zaprezentowanej scenografii. W salach lekcyjnych był czas na poznanie teatru zza kulis. Na warsztatach z dykcji uczniowie uczyli się poprawnej wymowy i sprawdzali swoje umiejętności w proponowanych ćwiczeniach. Spotkali się również z aktorką , która opowiadała na czym polega praca aktora i jak przebiegają castingi, a wspólnie można było wcielić się w wybraną postać i „zagrać” różnorodne emocje wykorzystując mimikę twarzy i ton głosu. Miedzy tymi spotkaniami był czas na przekąskę oraz prace plastyczne. Uczniowie klas 1 kolorowały postacie z bajek, drugoklasiści projektowali stroje teatralne, a uczniowie kl.3 scenografię z potrzebnymi rekwizytami do dowolnej sztuki teatralnej lub bajki. Było bardzo wesoło, ciekawie i oczywiście gwarnie, tak jak na Dzień Dziecka przystało. Na koniec można było wykonać pamiątkowe zdjęcia na tle pirackiego statku. Po tej, intensywnej- trzygodzinnej zabawie Rada Rodziców ufundowała dzieciom lody, które zostały zjedzone z apetytem.To był piękny, słoneczny dzień, pełen wrażeń , emocji i pogłębienia wiedzy o świeci teatru. Życzymy wszystkim DZIECIOM, aby uśmiech, radość i zadowolenie towarzyszyły Wam każdego dnia!